Babai në Shishe: Tregime

Språk: Albanska
Publiceringsår: 2019
Ämnesord:

Finns som:

Vald medietyp: Bok (2019)

Utförlig information

 • Utförlig titel: Babai në Shishe: Tregime, Perparim Kapllani
 • Språk:
  Albanska
 • ISBN:
  9781310042126
 • Ämnesord:
 • Anmärkningar:
  Goja m ishte hapur instinktivisht e fryma pothuajse m ishte ndalur. Ndjeja se sip rfaqja e gjuh s m ishte ar nga that sira e n gryk m kishte ngecur p shtyma, si nj lloj l mshi ngat rrimtar. P rpiqesha t merrja frym , por zbraz tia e gjoksit m digjte aq keq, si nj lloj shkret tire. Papritur gishtat e djersitur l shuan thesin e najlonit p rtok , nd rsa syt vazhdonin t mbeteshin t gozhduar drejt atij mirazhi akullnajor, q fliste e i binte daulles, sikur t ishte nj qenie e v rtet njer zore. Ai sigurisht vinte nga troje t ftohta, nga rrafshnalta akullnajash, teksa un sapo isha kthyer nga Shqip ria. Kisha marr nj jav leje nga puna dhe isha nisur me nj mision krejt sisht t ve ant t sillja n Kanada kockat e babait.??Nuk e di pse e nd rmora nj veprim t till , q t zhvarrosja tim at e ta sillja k tu pran meje. Ndoshta nga frika se atje nuk kishte asnj q t kujdesej p r t .